Špeciálne psy

ŠPORTOVÝ KLUB POLICAJTOV K-9 v súčasnosti ako jediný športový klub v Európe cvičí, pripravuje a certifikuje špeciálnych psov na vyhľadávanie a detekciu ploštice posteľnej. Výcvik prebieha pod vedením inštruktora Mgr. Jána Löwa.Prvý špeciálny pes na vyhľadávanie ploštice posteľnej bol predstavený verejnosti na tlačovej konferencii v apríli roku 2011cvičiteľmi, manželmi Jánom a Andreou Löwovými. Základný výcvik na uvedenú špecializovanú činnosť trval tri mesiace. Špeciálnych psov je však nutné neustále precvičovať a testovať.
 
 

Prvý špeciálny pes na vyhľadávanie ploštice posteľnej v Európe „RUM“

Pochádza z útulku v Bratislave na Poliankach (Sloboda zvierat). Adoptovaný do rodiny Löwových bol 2. januára 2011. V súčasnosti pracuje v spoločnosti FULLPROFI s.r.o. ako pátrací pes.

 

 

 

 

Druhý špeciálny pes na vyhľadávanie ploštice posteľnej „FOX“

Pochádza z karanténnej stanice a bol zachránený pred utratením. Svojmu osudu unikol o jediný deň. Adoptovaný do rodiny Löwových bol 25. marca 2011. V súčasnosti pracuje v spoločnosti FULLPROFI s.r.o. ako pátrací pes.

 

 

 

Tretí špeciálny pes na vyhľadávanie ploštice posteľnej „CASPER“

Psík Casper ku nám prišiel v okttl_files/skpk9.sk/specialne-psy/20160606_181531.jpgóbri 2014. Našli sme ho na portáli Bazoš ako nechceného psíka určeného na darovanie. U nás dostal nový domov, vzdelanie a prácu, ktorá je preňho zábavou. Casper je temperamentný, vysoko komunikatívny psík, vždy kladne naladený a hlavne nekonfliktný k ľuďom i psom.