Ak chcete mať vždy včasné a  aktuálne informácie o aktivitách klubu, "like"-nite náš facebook a sledujte  záložku udalosti.

 

Reflexológia - Základy komunikácie so psom

Najbližšia prednáška o základoch komunikácie so psom sa bude konať: 05.12. 2018,

vo výcvikovej hale na Vajnorskej 135 v Bratislave (mapa v kontaktoch) o 18:00 h.

V prípade záujmu vyplnte prosím prihlášku v našej sekcii /Výcvik psov - Základy komunikácie so psom/. Zároveň prosíme všetkých účastníkov, aby prišli načas a svoju prípadnú neúčasť oznámili včas, mailom alebo telefonicky.

Kurzy a individuálne konzultácie budú prebiehať po absolvovaní tejto prednášky.

O presnom termíne začatia nových kurzov Vás budeme informovať po ukončení prednášky.

Tešíme sa na Vás !

 

 

Ak máte záujem zúčastniť sa tejto prednášky, vyplňte prosím túto

"PRIHLÁŠKU"

Dornovanie a cvičenie na balančných pomôckach

3. december a 10. december v čase od 15:00 do 19:00

Pozývame Vás na nový termín dornovej metódy a cvičenia na balnčných pomôckach pod vedením Majky Zámečníkovej. Zúčastniť sa môže ako pes tak aj človek. V prípade záujmu je nutné sa objednať na presný čas:
mail: info@skpk9.sk
mobil: 0944 104 138

V ponuke:
Konzultácia k pohybovému aparátu a cvičeniach
Dornova metóda pre ľudí a psov
Naprávanie v prípade akútnych ťažkostí
Cvičenie na balančných pomôckach a podložkách

Info o cene: mailom, telefonicky, osobne.

Čo je to dornova metóda?
"Je jemná manuálna technika, pri ktorej sa kosti v kĺbových spojeniach dávajú do osi. Krivosť tela spôsobuje rôzne problémy, počnúc bolesťami krížov pri sedení, končiac deformitami stavcov – skoliózou.
Za pomoci Dornovej metódy a následným správnym cvičením sa telo dostáva do roviny – osi a problémy začnú ustupovať.
Najčastejšie riešenými problémami sú blokády krížov, krku, bolesti chrbta a kolien.
Keďže zvieratá sú, rovnako ako človek, stavovce, napriek tomu, že chodia po 4 nohách, kostrový systém je podobný. U zvierat posuny v kostiach vznikajú prakticky od pôrodu, kedy pri ťažkom pôrode môže dôjsť k blokáde atlanto-okcipitálneho spojenia medzi lebkou a prvým krčným stavcom. To môže mať za následok chýbajúci sací reflex, slabý rast, deformity čeľuste a sánky. V dospelosti posuny vznikajú prirodzeným (hry, naháňačky) alebo neprirodzeným (šklbanie za krk, preťažovanie mladých psov, psie športy) pohybom.
Dornova metóda dáva kosti v kĺbových spojeniach do pôvodného stavu a správnym cvičením u ľudí (SM-systém, medical pilates, joga), psov (cvičenie na balančných podložkách) aj u koní (správny štýl jazdenia a primeraná záťaž) je možné tieto problémy riešiť a predchádzať im." - citácia zo stránky activis.sk

Skúšky zo základnej poslušnosti

Dňa 25.11. 2018 o 10:00 hod. sa uskutočnia vo výcvikovej hale skúšky zo základnej poslušnosti. Zúčastniť sa ich môžu všetci čo absolvovali základný kurz. Úspešní absolventi obdržia na jej konci certifikát. Nezabudnite si prosím priniesť všetky výcvikové pomôcky, ktoré sa používali aj na kurze.

 

Držíme palce!